4C klasės išvyka

Simono Stanevičiaus progimnazijos 4c klasė su mokytoja Reda Biekšiene ir tėveliais paskutinę pavasario dieną praleido Uno parke. Taip atsisveikino su pradine mokykla. Vaikai su treneriais vykdė užduotis, laipiojo po  medžius bei įvairias trasas, o pasibaigus išėjo su šypsena veide, laimingi, patenkinti ir kupini įspūdžių!

Kelionė į Estiją

Gegužės 23-25 dienomis Simono Stanevičiaus progimnazijos  6b,7a ir 7b klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovėmis Dalia Simanavičiene, Irena Laurine ir Aušra Banikoniene keliavo į Taliną, Saremos salą, į  Tartu ir į jame esantį mokslo centrą „AHHA”. Mokiniai ir mokytojos aplankė Domo katedrą, apžvalgos aikšteles, Rotušės aikštę, „Storosios Margaritos” bokštą, miesto amatininkų pastatus.

Saremos saloje aplankė Pangos gamtos draustinį, Karmos dolomitų kasyklas, vienintelį Europoje prieinamą Kalio meteoritinį kraterį- ežerą. Taip pat aplankė Kuresarę – Saremos sostinę su didinga viduramžių pilimi. Nuo aukštų skardžių žavėjosi Baltijos jūra. „AHHA” mokslo centre visi galėjo išbandyti interaktyvius eksponatus, sužinoti veikimo principus. Buvo labai įdomu.

3 dienų kelionė visiems labai patiko. Mokiniai jau dabar svajoja , kur vyks kitais mokslo metais. 

„VR@School” antrasis partnerių susitikimas (Bragancoje, Portugalijoje)

2019 m. gegužės 30-31 d. Bragancoje (Portugalija) įvyko antrasis  projekto „VR@School: Future schools using the power of Virtual and Augmented Reality for education and training in the classroom” partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo aštuonių partnerių organizacijų atstovai iš keturių Europos šalių:

Liceul Teoretic de Informatica „Grigore Moisil“, Iasi (Rumunija) – koordinatorius;

Fundatia EuroEd, Iasi (Rumunija);

 Make up your business, Iasi (Rumunija);

Pixel Associazione, Florence (Italija);

CIPAT, Florence (Italija);

Instituto Politécnico de Bragança, Braganca (Portugalija);

Soros International House, Vilnius (Lietuva);

Vilniaus Karoliniškių gimnazija, Vilnius (Lietuva).

Susitikimo metu buvo aptarta projekto įgyvendinimo eiga, numatytas artimiausių veiklų kalendorius, pristatyta projekto lankstinukas bei interneto svetainė https://vr-school.eu. Partneriai turėjo galimybę apžiūrėti Instituto Politécnico de Bragança, taip pat išbandyti VR erdves su virtualiais akiniais.

Dėkoju už galimybę Vilniaus Karoliniškių gimnazijos administracijai, ne tik dalyvauti VR@School projekte, bet ir atstovauti vykusiame partnerių susitikime.

Fizikos mokytoja Rita Grybaitė

8c klasės išvyka į VU Matematikos ir informatikos fakultetą

Simono Stanevičiaus progimnazijos 8c klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja eksperte Rita Klasauskiene gegužės 30 dieną vyko į VU MIF H. Jasiūno vardo matematikos muziejų. Ten V. Verikaitė  bei matematikos metodikos centro vedėjas doc. dr. E. Mazėtis papasakojo mokiniams muziejaus istoriją. Buvome supažindinti su žymiais žmonėmis, kurių portretai kabėjo ant muziejaus sienų. Išgirdome, kuo šie žmonės nusipelnė mokslui ir Lietuvai. Diskutavome su doc. dr.  E Mazėčiu ir mokytoja R. Klasauskiene apie šių dienų jaunimą, problemas, ateities planus ir studijas. Sužinojome ir supratome, kuo matematika tokia svarbi. Turėjome nuostabią popietę, kurios metu pasijutome tokie subrendę, nes aptarėme mums visiems aktualias temas. Džiaugiamės, kad apsilankėme šiame fakultete, ir tikimės greitu metu sugrįžti.

Tarptautinis matematikos konkursas ,,Kengūra“

Sveikiname Simono Stanevičiaus progimnazijos 2D klasės mokinį Ąžuolą Paukštį tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra“ užėmusį VII vietą Vilniaus miesto savivaldybėje    ir patekusį į Lietuvos geriausiųjų 50-ką.    

Linkime visiems malonių akimirkų, o kitais metais laukiame dar daugiau sumanių ir smalsių dalyvių.

Kelionė į Druskininkus

Gegužės 29 dieną 2b ir 2d klasės mokiniai keliavo į Druskininkus. Aplankė skulptorių A.Česnulį. Skulptorius papasakojo kaip gimsta jo darbai. Miško muziejuje ,,Girios aide” sužinojo apie šio krašto gamtą- paukščius, vabzdžius, žvėris, augalus. Pasivaikščiojo po miestą- kurortą, šoko kartu su fontanu. Dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Sūrį pamoka”. Į namus grįžo pilni įspūdžių bei su sūriomis, pačių pagamintomis lauktuvėmis.

7b klasės mokinių išvyka į Estiją

Gegužės  23–25 dienomis  Simono Stanevičiaus progimnazijos 7b klasės mokiniai vyko į  puikią pažintinę-edukacinę kelionę, kurios metu aplankė Taliną, Saremo salas,Tartu ir AHHA centrą. Tai įdomi, turininga, kupina gerų įspūdžių išvyka. Informatyvūs gido pasakojimai, puikūs vaizdai. O kur dar nesuskaičiuojamos emocijos AHHA mokslo centre. Čia  viską galima  išbandyti, patikrinti savo gebėjimus ir kurti. Šioje  kelionėje ne tik  daug sužinojome, pamatėme, patyrėme, bet ir nuostabiai praleidome laiką kartu. Tai dar labiau mus suartino, padėjo  geriau vienas kitą pažinti. Malonus bendravimas, puikus elgesys, gera nuotaika ir pagarba vienas kitam. Kas gali būti geriau?  Kelionės – jėga !

VILNIAUS PAŽINIMO DIENA

Gegužės 17 dieną 3d klasės mokiniai kartu su savo mokytoja Daina Imbrasiene netradicinio ugdymo dieną pradėjo apsilankydami pačiame Vilniaus centre, tarp Gedimino pilies kalno, Vilnelės ir Bernardinų vienuolyno įsikūrusiame Bernardinų sode. Smagiai pasivaikščioję bei pasisupę sūpynėse mokiniai patraukė senamiesčio link, kur dalyvavo Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros organizuotame edukaciniame užsiėmime „Vilniaus tradiciniai amatai“. Pradžioje išklausę paskaitėlę apie amatininkystės istoriją, vaikai aplankė Vilniaus miesto amatininkų dirbtuves. Mokiniai daugiau sužinojo apie amatą, kaip apie profesinę galimybę, apie gaminių paskirtį ir praktinį jų panaudojimą bei kaip senieji amatai vertinami žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, esant naujų ir sparčiai besivystančių technologijų amžiuje.

Muzikinis koncertas

Gražia muzika ir skambiomis dainomis pasitiko vasarą Yamaha MUZIKOS mokyklos mokiniai ir dainavimo studijos “Linksmosios spalvos” dainininkai. Gegužės 23 dieną  pilna salė žiūrovų plojo atlikėjams. Vaikus paruošė Yamaha muzikos mokyklos mokytoja Jekaterina Laugalienė ir dainavimo studijos ,,Linksmosios spalvos” vadovė Rita Račiūnienė.