Progimnazija minėjo EUROPOS KALBŲ DIENĄ

Rugsėjo 26 dieną Simono Stanevičiaus progimnazijos 1-4, 5- 8 klasių mokiniai ir mokytojai paminėjo jau tradiciją tapusią EUROPOS KALBŲ DIENĄ, pirmą kartą švęstą 2001 metais. Šis renginys, kurį inicijavo ir organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš 45 šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Mūsų mokykloje anglų, vokiečių, prancūzų, rusų kalbų mokytojai organizavo netradicines Europos kalbų pamokas: buvo rodomi filmai užsienio kalbomis, mokiniai dalyvavo kalbų viktorinose, visą dieną sveikinosi lietuviškai, angliškai, vokiškai, prancūziškai, rusiškai, lenkiškai, itališkai, ispaniškai, žiūrėjo ir skaitė informaciją apie užsienio kalbas per mokyklos televiziją.

1-4 klasių mokiniai piešė plakatus, džiaugėsi gebėdami pasisveikinti įvairiomis kalbomis, pasidalyti įspūdžiais iš kelionių. Štai 4E klasės mokiniai (pradinio ugdymo mokytoja Regina Juciuvienė) Europos  kalbų dienai paminėti piešė šalių vėliavėles, karpė raides su ispaniškais, angliškais ir rusiškais žodžiais. Trimis kalbomis iškarpytais žodžiais, papuošė klasės stendą.

EUROPOS KALBŲ DIENOS tikslas – didžiuotis ir gerbti gimtąją kalbą, mokytis užsienio kalbų, domėtis kitų šalių kultūra, papročiais, pasiekimais.

Informaciją apibendrino

vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Dalia Simanavičienė