Category Archives: Išvykos

Septintokai – meduolių kepėjai

7a klasės mokiniai kartu su anglų kalbos vyresniąja mokytoja Kristina Tokariene dalyvavo Kultūros paso edukacinėje programoje. Pamokos tikslas – pasiruošti gražiausioms metų šventėms pradėti ir išmokti pasigaminti skanėstų. Nedidelėje jaukioje Vilniaus meduolių kepyklėlėje moksleiviai davė pameistrio priesaiką neišduoti meduolių kepimo paslapčių, patys susiformavo norimus meduolius, juos dekoravo, o iškepusius ir paskanavo. Dabar mokiniai ir technologijų pamokose, ir namuose galės dalintis įgyta patirtimi.

Skaityti daugiau

Dailės ir technologijų pamoka Vytauto Kasiulio dailės muziejuje

2b klasės mokiniai lapkričio 15 dieną lydimi pradinio ugdymo vyresniosios mokytojos Elvyros Lašienės pasinėrė į eksperimentus, susijusius su meno pažinimu ir kūrybine veikla. Mokiniai Vytauto Kasiulio muziejuje apžiūrėjo vokiečių menininko Rolando Hermerio darbus, dirbtuvėse kūrė grafikos darbus, sužinojo, ką vadiname „oro teptukais“.

Informaciją paruošė mokytoja Elvyra Lašienė

Skaityti daugiau

Pamoka Operos ir baleto teatre

Ar teko jums kada nors praverti scenos užuolaidas ir žvilgtelėti, kas slepiasi už jų?

3a klasės mokiniai  kartu su savo mokytoja pradinio ugdymo vyresniąja mokytoja Rita Račiūniene Lietuvos nacionaliniame Operos ir baleto teatre ieškojo atsakymų į klausimus: Kas vyksta teatre? Kaip ruošiami spektakliai? Kokių profesijų žmonės ten dirba?

Skaityti daugiau

Saugok save ir kitus!

Ar žinote, kad gali būti baudžiami už tai, kad eidami per perėją naudojatės telefonu ar esate su ausinukais. 3c klasės mokiniai tai sužinojo saugaus eismo pamokėlėje, kurią vedė kelių policijos  vyr. specialistė Aistė Dijokaitė. Žiūrėdami ir aptardami vaizdo įrašus vaikai pakartojo pagrindinius kelio ženklus, saugaus eismo kelyje taisykles. Mokiniai įsitikino, kokią svarbą tamsiu paros metu turi atšvaitai, puikiai atsakė į pareigūnės užduotus klausimus ir dovanų visi gavo po atšvaitą!

Medžiagą paruošė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Rasa Viburienė 

Skaityti daugiau

Edukacinė pamoka ne mokykloje

Tyla. Ramybė. Ilgesys. Sustojame prie smėlio kauburėlių, kur žvakės plevena nesibaigiančiame lietuje. O iš dangaus ašarų jūra…  Gal tos ašaros iš nebūties? Kad apverktų žmogaus dalią? Nes mes, gyvieji, neturime laiko, o gal ir noro pagalvoti, kad ir mūsų gyvenimo šventė kada nors baigsis…   /D.Šiškutė „Vėlinių lietus“/

Skaityti daugiau

Trečiokai lankosi Panevėžyje

Ar įmanoma per vieną dieną pasivažinėti siauruku, aplankyti stumbrus, išsiaiškinti lėlių kūrimo paslaptį, pažiūrėti spektaklį ar dar patiems tapti aktoriais? Į šį klausimą atsakyti galėtų tik 3a, 3b, 3c, 3d  klasių mokiniai (vyr. mokytojos Rita Račiūnienė, Aušra Ilgevičienė, Rasa Viburienė, Ona Jaraminienė), kurie  spalio 16 d., 17 d. vyko į Panevėžį. Lėlių vežimo teatre  mokiniai žiūrėjo spektaklį „Alavinis  kareivėlis“, o po  spektaklio dalyvavo edukacijoje „Lėlės lagamine“.  Vaikai susipažino su Panevėžio lėlių vežimo teatro istorija, aktoriais, spektakliais, scenografijomis. Išsiaiškino, kaip veikia lėlių mechanizmas, kokiomis skirtingomis technikomis jos pagamintos, kokios medžiagos naudojamos lėlėms sukurti. Edukacinės programos metu mokiniai  pamėgino suvaidinti spektaklį su teatro lėlėmis.  

Skaityti daugiau

Septintokų pamoka MO muziejuje

Septintokams, gimusiems jau nepriklausomoje Lietuvoje,  nelengva suvokti visus suvaržymus, slėgusius 90-ųjų  meto žmones ir jų gyvenimą. Spalio 24 d. 7c klasės mokiniai su klasės vadove Auksuole Šetkuviene MO muziejuje aplankė parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ ir gilinosi, kaip didelių lūžių ir pokyčių metas suformavo jų tėvus. Mokiniai atliko užduotis ir patys gilinosi bei vėliau draugams pristatė įvairius parodos skyrius. Ypač smagu buvo paklausyti tų laikų muzikos ir pabandyti pažaisti pirmuosius kompiuterinius žaidimus. 

Skaityti daugiau

Ekskursija į Valstybės pažinimo centrą

Rugsėjo 19 d. 7b ir 8a klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovėmis Dalia Simanavičiene ir Irena Laurine lankėsi Prezidentūros rūmų ansamblyje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre. Pasitelkiant išmaniąsias technologijas mokiniai sužinojo, kaip veikia Lietuvos valstybė, kokia buvo Lietuvos raida.

Informaciją pateikė Vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Dalia Simanavičienė

TREČIOKŲ IŠVYKA Į KAUNĄ

Birželio  6 d. Simono Stanevičiaus progimnazijos3d ir3e klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis lankėsi Kaune,  „CurioCity”. Tai didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams nuo 1 iki 13 metų, kur nuostaba apims ne tik vaikus, bet ir jų tėvus bei mokytojus! Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti! Nuostabiai praleidę laiką pradedame vasaros atostogas.