Category Archives: Konkursai ir pasiekimai

Ekologinio švietimo konferencija „Pažink mus supančią aplinką ir saugok“

Gruodžio 10 dieną gamtos mokslų konferencijoje, kuri vyko Vilniaus Senvagės gimnazijoje, dalyvavo Simono Stanevičiaus progimnazijos 8C klasės mokinės:

Ugnė Korytė

Kotryna Petrovaitė

Laura Kemeklytė

Kamilė Petrovaitė

Greta Ramanauskaitė

Ekologinio švietimo konferencijoje  „Pažink mus supančią aplinką ir saugok“ mokinių komanda užėmė  I vietą . Buvo apdovanotos nugalėtojų diplomu bei padėkos raštu už aktyvų dalyvavimą  konferencijoje.

I vietos diplomas

Padėkos raštas

Tautodailės konkursas „Leliumoj – 2018“

Gruodžio 7 dieną  8a klasės mokinė Lukrecija Poškevičiūtė  dalyvavo Vilniaus etinės  kultūros centro surengtame Tautodailės konkurse „Leliumoj – 2018“. Rankų darbo kalėdiniai vatiniai žaisliukai laimėjo pirmąją vietą ir buvo apdovanoti „Elniuko devyniaragio“ statulėle bei dovanomis. Pokario metu atkurtas vatinis žaisliukas sužavėjo komisijos narius.
Lukrecija su savo mama Aukse mėgsta gaminti rankdarbius,  puoselėja senąsias Lietuvos vertybes.

Piešinių konkursas “Mano Lietuva”

Simono Stanevičiaus progimnazijos 8c klasės  mokinė Nijolė Gabrilavičiūtė  ir dailės mokytoja ekspertė Jurga Sidabrienė apdovanotos  edukacinio dailės projekto „Mano Lietuva”, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui  laureato diplomais. 

Gruodžio 5 dieną, trečiadienį, 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) buvo pristatyta edukacinio dailės projekto „Mano Lietuva“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, moksleivių, studentų ir profesionalių dailininkų kūrybinių darbų paroda.

 Parodą atidarė projekto globėjas ir parodos iniciatorius Seimo narys Povilas Urbšys, renginyje dalyvavo projekto meno vadovė dailininkė Emilija Taločkienė, Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis, koncertavo tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas ansamblis „Linksmieji trimitai“ (Vladimiras Školnas ir Jonas Školnas).  Renginio vedėjas – aktorius Perlis Vaisieta.

     Parodoje eksponuojami keliasdešimt įvairiomis technikomis, įvairaus amžiaus grupių moksleivių ir studentų edukacinio dailės projekto metu sukurti darbai. Taip pat parodai darbus sukūrė dailininkai: Anne Daniela Rodgers, Tatiana Stomakhina, Vida Matulytė (Estija), Genovaitė Skrabulienė, Meda Norbutaitė, Emilija Taločkienė, Jolanta Jočienė, Aidas Augustis, Virginija Kalinauskaitė, Jurga Sidabrienė, Arvydas Bagdonas, Ričardas Taločka (Lietuva).

Projektą „Mano Lietuva 2016-2018 “ organizavo Lietuvos dailininkų sąjunga ir Šv. Kazimiero ordinas.

Paroda „Mano Lietuva“ Vitražo galerijoje eksponuojama gruodžio 3–31 d. Ją apžiūrėti galima penktadieniais, atvirų durų valandų metu nuo 11 iki 15 val.

AUKSINĖS MOKYKLOS VARDAS

Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto psichologine-pedagogine tarnyba Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijoje nuo 2017 m. gruodžio mėn. įgyvendinama programa „Golden Five“.  Ji skirta pedagogų  auklėjamiesiems ir prevenciniams įgūdžiams tobulinti. Daugiau skaitykite https://staneviciaus.lt/?page_id=10335

Labai džiaugiamės, kad 2018 m. birželio 21 d. Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos organizuotoje konferencijoje mūsų mokyklai suteiktas AUKSINĖS MOKYKLOS VARDAS.

Poezijos pavasarėlis 2018

Gegužės 23 dieną progimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas „Poezijos pavasarėlis 2018“. Modernių ir jau klasikais tapusių rašytojų kūrinius skaitė 5–8 klasių mokiniai. Visi dalyviai gavo padėkas. Geriausiais deklamatoriais komisija pripažino šiuos mokinius:

I vieta – Paulius Jakubėnas (8a), Dominyka Dubakaitė (6a);

II vieta – Amanda Radytė (8b), Augustė Brukštutė (7c), Daniel Žilinskij (5c);

III vieta – Šarūnė Petkevičiūtė (8b), Patricija Žižytė (8b), Emilija Pacauskaitė (7c), Augustas Jonas Rastenis (6a).

Fizikometras

2018 m. kovo 16d. penktadienio popietę su „Reliatyviomis panomis“ (fizikos mergaičių komandos pavadinimas) nusprendėme praleisti kitaip – vykome į pirmą kartą organizuojamą 7-8 klasių mokinių fizikos konkursą-viktoriną „Fizikometras“, kuris buvo rengiamas Fabijoniškių mokykloje.

Mergaičių atsiliepimai:

„Džiugu, kad turėjome galimybę sudalyvauti FIZIKOMETRIJOS konkurse. Labai smagus renginys, įdomios užduotys bei malonus vedėjų kolektyvas. Labai patiko, įgavome naujų žinių, o tai svarbiausia!“ – Ramanauskaitė Greta, 7c kl.

„Konkursas „Fizikometras“ man paliko didelį įspūdį ir suteikė žinių apie mano mėgiamą ir svarbų mokslą – fiziką. Patiko konkurso užduotys bei gerai nusiteikę konkurso organizatoriai. Tikrai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti tokiame konkurse, kuriame netrūko žinių, naujų draugų ir juoko!“ – Žižytė Patricija, 8b kl.

„Buvo labai įdomus konkursas. Labai informatyvus. Klausimai buvo verčiantys pamąstyti, nebuvo nuobodžių, teorinių klausimų. Tai buvo labai įdomiai praleistas mano laikas. Labai džiaugiuosi, kad čia sudalyvavau.“ – Emilija Pacauskaitė, 7c kl.

„Man visuomet patinka išbandyti ką nors naujo. Dalyvavusios fizikos dienos proga surengtoje viktorinoje „Fizikometras” susidūrėme su tikrai neįprastomis užduotimis: iš užuominų reikėjo atspėti, koks fizikoje naudojamas daiktas yra dėžutėje, sudėlioti žymaus mokslininko, nusipelniusio fizikos mokslui, portretą, užslėptą dėlionėje. Tokios užduotys skatina mus aktyviai mąstyti, tartis su komandos narėmis, taikyti fizikos žinias. Netgi teko prisiminti buityje dažnai sutinkamus reiškinius ir juos paaiškinti. Bet mūsų tikslas buvo įrodyti sau, kad fizika – tai nėra tik nuobodi ir sunki pamoka, kurią reikia kęsti 45 minutes, o tai dalykas, su kuriuo susiduriame kiekviename žingsnyje ir galime tai paaiškinti pritaikydamos savo fizikos žinias būtent tokiose smagiose viktorinose, pasisemti žinių bei, žinoma, su šypsenomis veiduose šauniai praleisti penktadienio popietę!“ – Šarūnė Petkevičiūtė, 8b kl.

Dėkui „Reliatyvioms panoms “ už turiningą popietę.

Fizikos mokytoja metodininkė Rita Grybaitė.