Category Archives: Edukacija

2a klasės edukacinė išvyka į fotostudiją

Gruodžio 20 dieną  Simono Stanevičiaus progimnazijos 2a klasės mokiniai vyko į fotostudiją, kurioje dirba klasės draugės Elžbietos  tėtis. Vaikai sužinojo, kad pirmos pasaulyje nuotraukos paveikslavimas vyko  net 8 valandas. Išsiaiškino, kaip atrodo nuotrauka su judančiais daiktais ir patys pamėgino dalyvauti fotosesijoje su prožektoriais.

            Dėkojame tėčiui Nerijui už ekskursijos organizavimą.

5c ir 6b klasės išvyka į Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centrą

Lapkričio 20 d. 5c ir 6b klasių mokiniai, kartu su klasių vadovėmis  I. Šumskiene ir D. Simanavičiene, socialine pedagoge L. Druteikaite, tikybos mokytoja R. Kairaityte lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre, kur susipažino su fotografo, kirpėjo, dailiųjų tekstilės gaminių gamintojo, floristo,higieninės kosmetikos kosmetiko profesijomis. Mokiniai dalyvavo praktiniuose fotosesijos, plaukų kirpimo, angeliukų bei makiažo darymo užsiėmimuose.
Ekskursija visiems labai patiko, nes visi mokiniai aktyviai dalyvavo profesijų pažinime.

7a klasės mokinių išvyka į Muitinės muziejų

Lapkričio 20 d. karjeros pamokų metu, 7a klasės mokiniai lankėsi Muitinės muziejuje ( Jeruzalės g. 25). Atvykę į muziejų mokiniai išklausė kinologo pranešimą apie muitininko darbo specifiką, šunų ir kitų  gyvūnų gebėjimus, ypatybes, būdingas tik tos rūšies gyvūnams. Stebėjo dresuoto šuns pasirodymą. Po pranešimo visi drauge  apžiūrėjo Muitinės muziejaus patalpas, eksponatus, konfiskuotus daiktus, muitininkų naudojamą įrangą. Išklausė įdomų darbuotojo pasakojimą apie Muitinės kūrimosi istoriją.

 

7B klasės išvyka į kovos menų ir saviugdos centrą

Lapkričio 20 d. mūsų progimnazijoje vyko  netradicinio ugdymo pamokos – tai karjeros ugdymo programa. Šią dieną  7b klasės mokiniai  lankėsi Kovų menų ir saviugdos  centre „SEIDO“. Čia susipažino su trenerio –  pedagogo profesija. Daug  įdomaus sužinojome apie šią svarbią, tačiau nelengvą profesiją. Visada siekti tikslo, tikėti savo pasirinkimu, pažinti save, rodyti pagarbą kitiems- tai tik keletas svarbiausių rytų filosofijos aspektų, kuriuos vaikai turėjo suvokti. O kur dar praktinės užduotys ! Šis susitikimas davė daug peno apmąstymams.

Karjeros diena kartu su 6c klase

Lapkričio 20 d. mūsų progimnazijoje vyko Karjeros diena. Pirmiausia 6c mokiniai dalyvavo susitikime su pasienio pareigūne,susidomėję klausėsi jos pasakojimo apie pasieniečio darbą, žiūrėjo filmą apie pasienio tarnybą. Vėliau mokiniai vyko į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, kur susipažino su žymiausių pastarojo šimtmečio taikomosios dailės atstovų ir dizainerių kūryba, pasisėmė įvairiausių įdėjų, kurias vėliau pritaikė kūrybinėse dirbtuvėse. Vadovaujami dailininkės mokiniai kūrė atvirukus.

8A klasės lankymasis Valstybės pažinimo centre

Lapkričio 20 d. 8a klasės mokiniai (juos lydėjo klasės auklėtoja D. Stašienė ir istorijos mokytoja G. Ramanauskienė) lankėsi Valstybės pažinimo centre, įsikūrusiame Prezidentūros teritorijoje.

Apžiūrėjome parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos vizijos“. Tai nebuvo paprasta paroda, tai buvo modernus būdas naudojant planšetes susipažinti su Lietuvos vizijomis per 3 Lietuvos istorijos etapus – tarpukarį, sovietmetį ir dabartinį, laisvos ir nepriklausomos Lietuvos etapą. Lietuvos žmonės visada turėjo idėjų, kūrė drąsias savo šalies vizijas. Kai kurios jų (pvz., Oskaro Milašiaus
taikios ir vieningos Europos vizija) atrodo lyg aiškiaregystė – juk tokią Europą šiandien turime. Mokiniams patiko energetinės nepriklausomybės, lazerių specialistų mintys – tai iš dabarties periodo – Lietuva šioje srityje šiandien daug pasiekusi.

visuomenės sveikatos priežiūros atstovų mokymai, skirti 5 ir 8 klasių mokiniams

Lapkričio  19 dieną  Simono Stanevičiaus progimnazijoje lankėsi Šeškinės poliklinikos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Loreta Karpovič, kuri pravedė 5a ir 5b klasių mokiniams paskaitą „Rizikingos elgsenos pavojai ir pasekmės“, o 8a klasės mokiniai išklausė paskaitą tema „Ankstyvi lytiniai santykiai kaip visuomenės sveikatos problema“.

NETRADICINIO UGDYMO DIENA „MOKOMĖS SU TĖVELIAIS“

Lapkričio 12–16 dienomis pradinėse klasėse vyko netradicinis ugdymas tema „Mokomės su tėveliais“. Jo metu mokinių tėveliai papasakojo apie savo profesijas, pavyzdžiui medicinos darbuotojo, kirpėjo, policijos pareigūno, kinologo ir daugelį kitų, pademonstravo savo darbo priemones. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau patyrinėti, apžiūrėti jas, sužinoti apie priemonių panaudojimą. Nemaža dalis mokinių buvo pakviesti apsilankyti tėvelių darbovietėse (Vilniaus kolegiją, Kelių policiją, Valdovų rūmus, sporto klubą „Impuls”  ir kt.) ir artimiau susipažinti su jų veikla. Mokiniai aktyviai dalyvavo tėvelių pasiūlytoje veikloje, domėjosi jų profesijomis, svajojo apie savo ateitį, piešė piešinius.

Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą netradicinio ugdymo dienomis.

7A klasės išvyka į Vilniaus Statybininkų rengimo centrą

Lapkričio 15 d. 7a klasės mokiniai, lydimi technologijų mokytojų, lankėsi Vilniaus Statybininkų rengimo centre. Jame susipažino su ugdymosi aplinka ir mokomaisiais dalykais. Patyrę mokyklos specialistai papasakojo apie statybininko, elektriko, dekoratoriaus, floristo profesijas. Mokiniams parodė bei leido išbandyti naujausią statybose naudojamą įrangą, medžiagas, konstruktorius, apdailos būdus.

Praktinės užduotys