Trečiokai lankosi Panevėžyje

Ar įmanoma per vieną dieną pasivažinėti siauruku, aplankyti stumbrus, išsiaiškinti lėlių kūrimo paslaptį, pažiūrėti spektaklį ar dar patiems tapti aktoriais? Į šį klausimą atsakyti galėtų tik 3a, 3b, 3c, 3d  klasių mokiniai (vyr. mokytojos Rita Račiūnienė, Aušra Ilgevičienė, Rasa Viburienė, Ona Jaraminienė), kurie  spalio 16 d., 17 d. vyko į Panevėžį. Lėlių vežimo teatre  mokiniai žiūrėjo spektaklį „Alavinis  kareivėlis“, o po  spektaklio dalyvavo edukacijoje „Lėlės lagamine“.  Vaikai susipažino su Panevėžio lėlių vežimo teatro istorija, aktoriais, spektakliais, scenografijomis. Išsiaiškino, kaip veikia lėlių mechanizmas, kokiomis skirtingomis technikomis jos pagamintos, kokios medžiagos naudojamos lėlėms sukurti. Edukacinės programos metu mokiniai  pamėgino suvaidinti spektaklį su teatro lėlėmis.  

      Panevėžio traukinių stotyje vaikai pamatė  siauruko stotį  ir palygino gerokai siauresnę siauruko vėžę su standartinio geležinkelio vėže.

      Ekskursiją trečiokai baigė Pašilių stumbryne, kur aplankė didžiausius  Europoje gyvenančius laukinius gyvūnus įrašytus į tarptautinę Raudonąją knygą.  Tik priėjus prie aptvaro didelė stumbrų kaimenė atbėgo pasisveikinti.  Mokiniai gėrėjosi stumbrais iš arti, stebėjo  kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus ir  ilsisi saulės atokaitoje.  Pilni įspūdžių, žinių,  ir geros nuotaikos keliauninkai tik vakare grįžo į Vilnių.