8D klasės mokinių išvyka prie Vilniaus gynybinės sienos

Gegužės 17 dieną Simono Stanevičiaus progimnazijos 8D klasės mokiniai lankėsi Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, kurioje buvo supažindinti su jos istorija, atsiradimo aplinkybėmis, ginkluotės subtilybėmis ir gynybine Vilniaus istorija nuo XIV iki XVIII a. Naudojant vaizdinę medžiagą, mokiniai taip pat sužinojo apie Vilniaus gynybinės sienos ir jos vartų istoriją, išgirdo Vilniaus bastėjoje sklandančią Bazilisko legendą.

Pridedu ir kelias nuotraukas.

8a klasės mokinių apsilankymas Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose

Gegužės 22 dieną Simono Stanevičiaus progimnazijos  8a klasės mokiniai turėjo išskirtinę progą apsilankyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose. Šią ekskursiją mums padėjo organizuoti  8a mokinės Vakarės mama, kuri dirba Vyriausybės kanceliarijoje.

Ekskursijos vadovas mus supažindino su rūmų salėmis, papasakojo , kas jose vyksta. Vėliau susitikome su premjero patarėja Švietimo, mokslo ir sporto klausimais bendrai diskusijai, dalyvavome Vyriausybės posėdyje ir galėjome užduoti klausimų pačiam Ministrui Pirmininkui  S. Skverneliui bei kitiems ministrams. Mokiniams labiausiai rūpėjo mokslo metų prailginimas, o Švietimo ministras kantriai ir išsamiai atsakė į šį Adrijos užduotą klausimą. Jis pažadėjo, kad daugiau, nei dabar yra, mokslo metai nebus ilginami.