Diena, skirta poetui Simonui Stanevičiui atminti

Spalio 25 d. mūsų progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena, kurios metu buvo organizuojami renginiai, skirti poeto  Simono Stanevičiaus vardui paminėti.

Pradinių klasių mokiniai taip pat dalyvavo įvairiose veiklose: pirmokai buvo trumpai supažindinami su Simono Stanevičiaus biografija ir jo kūryba, skaitomos pasakėčios, lankėsi mokyklos erdvėse, skirtose Simonui Stanevičiui atminti. Antrokai pasistengė dailiai perrašyti pasakėčią. Trečių klasių mokiniai piešė piešinius  tema „Mano mėgstamiausia pamoka Simono Stanevičiaus progimnazijoje“. Na, o ketvirtokai, pasikalbėję apie perskaitytas pasakėčias, nusprendė įsivaizduoti ir parašyti laišką Simonui Stanevičiui apie savo mokyklą ir svajones.

Dailiosios rašysenos konkursas

Spalio 25 dieną 5 klasių mokiniai (5A klasės auklėtoja Birutė Vaiciukevičienė, 5B kl.- Jolanta Jackevičienė, 5C kl. – Ilona Šumskienė)  dalyvavo dailiosios rašysenos konkurse. Konkursui buvo parinkta Simono Stanevičiaus pasakėčia „Žmogus ir levas“.

Dailiosios rašysenos konkurso nugalėtojai:

I vieta

Diana Orlovskaja (5A)

Aistė  Petkevičiūtė (5B)

Saulė Kučauskaitė (5C)

II vieta

Kotryna Burneikytė (5A)

Elzė Nikolajevaitė (5B)

Marija Lekevičiūtė (5C)

III vieta

Elžbieta Zelenina (5A)

Deimantas Kandejevas (5B)

Gabrielė Saveikytė (5C)

7B klasės projektas poetui Simonui Stanevičiui

Spalio 25 dieną Simono Stanevičiaus progimnazijos mokiniai minėjo S. Stanevičiaus 219-tąjį  gimtadienį. Tai svarbi ir nuostabi  šventė visiems. Daug gražių darbų skirta šiai iškiliai asmenybei.  7b  klasės mokiniai parengė projektą  „Simono Stanevičiaus gatvė praeityje, dabartyje ir ateityje“. Bendras darbas, nauji sprendimai, įdomių detalių ieškojimai, meniniai atradimai ir gera nuotaika – suteikė visiems didelį džiaugsmą, dar didesnį norą kurti ir būti drauge.

O mokiniams padėjo mokytojos:

dailės mokytoja Jurga Sidabrienė,

muzikos mokytoja Aušra Banikonienė.

 

TREČIOKAI LANKOSI ANYKŠČIUOSE

Spalio 12 d.  3c, 3d, 3e klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis A. Sagatiene, D. Imbrasiene, R. Juciuviene lankėsi Anykščiuose. Šimtametės Anykščių geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje eksponuojamas „Škoda“ garvežys, drezinos, kiti siaurojo geležinkelio riedmenys, įvairios ryšio bei signalizavimo priemonės. Stotyje – laukiamoji salė,  tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetas. Mokiniai išbandė veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių. Ekskursija baigėsi aplankant įžymųjį Puntuko akmenį.

 

7b klasės išvyka

Spalio 24 dieną  7b klasės mokiniai keliavo į KGB bunkerį – muziejų Kaune. Tai įdomi, turininga, informatyvi ir prasminga išvyka. Sužinojome daug naujų ir įdomių faktų apie sovietinį laikotarpį, tuometinius saugumo veiksmus ir jų naudojamas priemones. Tai dar vienas mūsų istorijos tarpsnis, kuris paliko ryškius pėdsakus žmonių gyvenime. Įdomus pasakojimas ir galimybė dalyvauti diskusijose suteikė mokiniams dar daugiau emocijų.

Tęstinis projektas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti „Aš beržyną sodinau“

Spalio 9 dieną  Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos mokytojos  Daiva  Kurcevičienė (projekto organizatorė),  Jurga Sidabrienė,  Marytė Papinigienė ir 1–8 klasių mokinių grupė pratęsė 2005 metų rudenį  pradėtą projektą „Aš beržyną sodinau”.   Projekto dalyvius sutiko buvęs mokyklos auklėtinis ir mūsų sodintą beržyną prižiūrintis girininkas Ignas Kučinskas. Visi kartu apžiūrėjome išaugusį, prieš 13 metų mūsų sodintą beržyną, į medžius  įkėlėme pagamintus inkilus, stebėjome miško pakloto augmenijos pokyčius. Daivos Kurcevičienės folklorinio ansamblio „Pynė“ dalyviai dainavo lietuvių liaudies dainas medžių tematika. Visi dalyviai, vadovaujami  mokytojos J. Sidabrienės, sukūrė palinkėjimus mokyklos beržynui. Išvykstant girininkas nuoširdžiai palinkėjo, kad ateinančios šios mokyklos kartos būtų stiprios kaip šis beržynas.

2018 metai – Mokyklos beržyno lankymas, aplinkos tvarkymas, inkilų kėlimas:

2005 metai – Mokyklos beržyno sodinimas:

Ką padovanojo mums ruduo

Visus maloniai kviečiame aplankyti progimnazijos pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių kūrybinių darbų parodą „Ką padovanojo mums ruduo?“  Paroda vyksta pradinių klasių korpuso pirmame ir antrame aukštuose. Nuoširdžiai dėkojame šeimoms, aktyviai dalyvavusioms rengiant darbelius.