Kelionė į Vokietiją

Gegužės 25–28 dienomis Simono Stanevičiaus progimnazijos –5–8 klasių mokiniai, lydimi vokiečių kalbos mokytojos Dalios Simanavičienės, matematikos mokytojos Irenos Laurinės, muzikos mokytojos Aušros Banikonienės vyko į Vokietiją. Keturių dienų kelionėje mokiniai grožėjosi Varšuvos senamiesčiu, susipažino su Lenkijos sostinės senamiesčio istorija. Vokietijos sostinė Berlynas sužavėjo visus. Apžvalginės ekskursijos metu pamatėme Reichstagą, Aleksandro aikštę, Humbolto universitetą , Berlyno katedrą ir kitus objektus. Plaukdami Šprė upe sužinojome ir pamatėme tai, kas Berlyne svarbiausia ir įdomiausia. Paskutinė diena Heidės parke mokiniams paliko didžiausią įspūdį. Liejosi emocijos ir patirtas džiaugsmas.

Smagu keliauti su šauniais, ištvermingais ir  draugiškais S. Stanevičiaus mokiniais po Europą.

PROJEKTAS „VYDŪNO KELIAIS“

Lietuvos Respublikos Seimas 2018-uosius paskelbė Vydūno metais. Vydūnas buvo atgimstančios Didžiosios Lietuvos pranašas. Jo įdirbis žadinant Lietuvą lieka nevisiškai įvertintas ir reikalauja mūsų pripažinimo. Perfrazuojant Vydūną, mūsų uždavinys globaliame pasaulyje, emigracijos srautų akivaizdoje – per jaunimo tautinį sąmoningumą ugdyti universalias vertybes. Vydūnui rūpėjo humanistinės, dvasinės žmogaus vertybės. Jo mintis suponuoja pagarbą žmogui, pagarbą vienas kitam.

Gegužės 29  dieną Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos 7 klasių mokiniai dalyvavo  projekte, skirtame moksleiviams, kurio metu  vyko  interaktyvūs meniniai užsiėmimai, padedantys geriau pažinti Vydūną ir suvokti šiuolaikinio meno kalbą, vedami dailininkės Eglė Ridikaitės. Šio projekto tikslas – supažindinti moksleivius su mokytoju, filosofu, mąstytoju, mokslininku Vydūnu ir jo palikimu patrauklia, jaunimui suprantama, forma improvizuotoje Vydūno klasėje.

Edukacinio žaidimo metu moksleiviams buvo suteikta galimybė komandoje sudėlioti dėliones , kurios suteikia galimybę moksleiviams betarpiškoje aplinkoje sudėlioti Vydūno portretą, jo arfą, 200 litų banknotą, Kintų Vydūno kultūros centro pastatą (šiame name mokytojavo Vydūnas), Rambyno kalną, ant kurio Vydūnas su draugais organizavo dainų šventes.

Be to, moksleiviai meninių užsiėmimų metu buvo žaismingai supažindinti su šiuolaikiniu menu bei jo išraiškos formomis, taip pat turėjo galimybę išbandyti mišrią techniką, interpretuodami Vydūno mąstymo, gyvenimo ar kūrybos kelią.