Ekskursija į televizijos bokštą

Birželio 11 d. 5b klasė kartu su klasės vadove Dalia Simanavičiene ir progimnazijos socialine pedagoge Laura Druteikaite vyko į televizijos boštą. Dauguma mokinių stebėjo mūsų sostinę iš paukščių tako pirmą kartą, tad įspūdžių buvo daug. Šauni buvo paskutinė mokslo metų diena.

Pirmūnų kelionė į Biržus

Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos  pirmūnams už labai gerą mokymąsi mokykla dovanojo kelionę į Biržus, kurią organizavome gegužės 31 dieną. Kelionės metu  aplankėme Kirkilų apžvalgos bokštą , kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Užlipus atsiveria nuostabūs vaizdai – Kirkilų draustinio ežerėliai. Smagiai žygiavome Širvenos ežero tiltu. Aplankėme Astravo dvarą – vieną gražiausių romantizmo architektūros sodybų, XIX a. priklaususią grafams Tiškevičiams, Biržų pilį bei Karvės  olą – giliausią karstinę įgriuvą Lietuvoje.

Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Avis aprengs ir pamaitins“. Programa vyko Kristinos ir Jūrio Milašiūnų avininkystės ūkyje, esančiame Dvargalių kaime. Mokiniai pamatė avis, jas fotografavo, šėrė duonele,  susipažino su skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, jų nauda ir gaunama produkcija. Mokiniams ūkio šeimininkė pasakojo, kaip kerpamos avys, kaip karšiama vilna. Namelyje iš vilnos vyko vaišės. Mokiniai ragavo mėsytės ir sūrių, pagamintų iš avienos, skanavo avių pieno.

Kelionė mokiniams patiko. Klausėmės įdomių gidės pasakojimų, džiaugėmės puikiu oru, grožėjomės nuostabia Biržų gamta, bendravome vieni su kitais.

Kelionė į Vokietiją

Gegužės 25–28 dienomis Simono Stanevičiaus progimnazijos –5–8 klasių mokiniai, lydimi vokiečių kalbos mokytojos Dalios Simanavičienės, matematikos mokytojos Irenos Laurinės, muzikos mokytojos Aušros Banikonienės vyko į Vokietiją. Keturių dienų kelionėje mokiniai grožėjosi Varšuvos senamiesčiu, susipažino su Lenkijos sostinės senamiesčio istorija. Vokietijos sostinė Berlynas sužavėjo visus. Apžvalginės ekskursijos metu pamatėme Reichstagą, Aleksandro aikštę, Humbolto universitetą , Berlyno katedrą ir kitus objektus. Plaukdami Šprė upe sužinojome ir pamatėme tai, kas Berlyne svarbiausia ir įdomiausia. Paskutinė diena Heidės parke mokiniams paliko didžiausią įspūdį. Liejosi emocijos ir patirtas džiaugsmas.

Smagu keliauti su šauniais, ištvermingais ir  draugiškais S. Stanevičiaus mokiniais po Europą.

PROJEKTAS „VYDŪNO KELIAIS“

Lietuvos Respublikos Seimas 2018-uosius paskelbė Vydūno metais. Vydūnas buvo atgimstančios Didžiosios Lietuvos pranašas. Jo įdirbis žadinant Lietuvą lieka nevisiškai įvertintas ir reikalauja mūsų pripažinimo. Perfrazuojant Vydūną, mūsų uždavinys globaliame pasaulyje, emigracijos srautų akivaizdoje – per jaunimo tautinį sąmoningumą ugdyti universalias vertybes. Vydūnui rūpėjo humanistinės, dvasinės žmogaus vertybės. Jo mintis suponuoja pagarbą žmogui, pagarbą vienas kitam.

Gegužės 29  dieną Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos 7 klasių mokiniai dalyvavo  projekte, skirtame moksleiviams, kurio metu  vyko  interaktyvūs meniniai užsiėmimai, padedantys geriau pažinti Vydūną ir suvokti šiuolaikinio meno kalbą, vedami dailininkės Eglė Ridikaitės. Šio projekto tikslas – supažindinti moksleivius su mokytoju, filosofu, mąstytoju, mokslininku Vydūnu ir jo palikimu patrauklia, jaunimui suprantama, forma improvizuotoje Vydūno klasėje.

Edukacinio žaidimo metu moksleiviams buvo suteikta galimybė komandoje sudėlioti dėliones , kurios suteikia galimybę moksleiviams betarpiškoje aplinkoje sudėlioti Vydūno portretą, jo arfą, 200 litų banknotą, Kintų Vydūno kultūros centro pastatą (šiame name mokytojavo Vydūnas), Rambyno kalną, ant kurio Vydūnas su draugais organizavo dainų šventes.

Be to, moksleiviai meninių užsiėmimų metu buvo žaismingai supažindinti su šiuolaikiniu menu bei jo išraiškos formomis, taip pat turėjo galimybę išbandyti mišrią techniką, interpretuodami Vydūno mąstymo, gyvenimo ar kūrybos kelią.

Akcija „Obuolys vietoj cigaretės”

2018 m. gegužės 31 d. Simono Stanevičiaus progimnazija prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamos akcijos „Obuolys vietoj cigaretės” Pasaulinei dienai be tabako paminėti.  Ta proga visuomenės sveikatos specialistas kartu su socialine pedagoge bei mokiniais savanoriais dalino mokiniams, mokytojams bei gatvės praeiviams obuolius su lipduku bei informacinėmis skrajutėmis. Skrajutėje buvo pateikiama trumpa informacija apie rūkymo žalą ir žinia apie tai, kad metimas rūkyti efektyviausia priemonė siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų. Obuolys duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis ir skatinimas nepradėti rūkyti  arba mesti, jei rūko. Akimirkos iš akcijos.