„PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“

Kiekvienais metais Vilniaus Simono Daukanto progimnazija, bendradarbiaudama su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, organizuoja respublikinį integruotą matematikos ir informacinių technologijų piešinių konkursą 5-12 klasių mokiniams.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, rasti ir su tekstų rašykle išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas. Konkurso dalyvių užduotis – sukurti matematinių uždavinių iliustracijas, naudojantis tekstų, vien tik iš įvairiausių figūrų. Šių metų konkurso tema buvo „Matematikos uždavinys Lietuvos 100-mečiui“.

Konkurse dalyvavo 7 mūsų mokyklos mokiniai. Jų piešinius galite rasti svetainėje http://www.superit.lt/konkursas/.  Buvo vertinamas tiek matematinės užduoties originalumas, tiek darbo sudėtingumas.

Džiaugiamės pranešti, kad 6b klasės mokinė Paula Petrašiūnaitė tapo konkurso „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“ balsavimo nugalėtoja.

Mokymai mokytojams

Vasario 19 – 20 d. progimnazijoje vyko mokymai „Dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) pagrindai – pagalba mokytojui ir mokiniui ugdymo proceso metu“.  Mokymus vedė Ugnius Leimontas – sertifikuotas dėmesingumo, savistabos ir meditacijos mokytojas, jau kuris laikas sėkmingai vedantis tylos ir susikaupimo pamokas mokyklose bei darželiuose Lietuvoje.

6B eisenoje

6 B klasės mokiniai kartu su kitų progimnazijų ir gimnazijų jaunimu vasario 16 d. dalyvavo Lietuvos 100-čio eisenoje. Tai didelis džiaugsmas ir atsakomybė būti Lietuvos vaikais. Tą dieną buvome kartu ir tai mus dar labiau suvienijo. Gera nuotaika, bendrumas ir suvokimas, kad mes kuriame Lietuvos ateitį, ilgam liks mūsų širdyse.

Pamoka pirmokams

Įdomią ir smagią pamoką šiandien pirmokams vedė Tito tėtis karjeros konsultantas Kęstutis Mikolajūnas. Mokiniai  žaisdami mokėsi bendrauti, pažinti vienas kitą, bendradarbiauti, susikaupti, pajausti draugo emocijas.  Po šio užsiėmimo į namus vaikai išėjo puikios nuotaikos. Ačiū Tito tėčiui.

Signatarų namai

Vasario 14 d. 4 a klasės mokiniai atvyko į Signatarų namus pamatyti 1918 m. vasario 16-osios nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Akto su visais dvidešimties signatarų parašais.
Apžiūrėti kambarį, kuriame ir buvo pasirašytas šis dokumentas.
Vaikai suprato, kokį svarbų darbą atliko profesorius Liudas Mažylis.