All posts by Aidas Petryla

7B klasės projektas poetui Simonui Stanevičiui

Spalio 25 dieną Simono Stanevičiaus progimnazijos mokiniai minėjo S. Stanevičiaus 219-tąjį  gimtadienį. Tai svarbi ir nuostabi  šventė visiems. Daug gražių darbų skirta šiai iškiliai asmenybei.  7b  klasės mokiniai parengė projektą  „Simono Stanevičiaus gatvė praeityje, dabartyje ir ateityje“. Bendras darbas, nauji sprendimai, įdomių detalių ieškojimai, meniniai atradimai ir gera nuotaika – suteikė visiems didelį džiaugsmą, dar didesnį norą kurti ir būti drauge.

O mokiniams padėjo mokytojos:

dailės mokytoja Jurga Sidabrienė,

muzikos mokytoja Aušra Banikonienė.

 

7b klasės išvyka

Spalio 24 dieną  7b klasės mokiniai keliavo į KGB bunkerį – muziejų Kaune. Tai įdomi, turininga, informatyvi ir prasminga išvyka. Sužinojome daug naujų ir įdomių faktų apie sovietinį laikotarpį, tuometinius saugumo veiksmus ir jų naudojamas priemones. Tai dar vienas mūsų istorijos tarpsnis, kuris paliko ryškius pėdsakus žmonių gyvenime. Įdomus pasakojimas ir galimybė dalyvauti diskusijose suteikė mokiniams dar daugiau emocijų.

Tęstinis projektas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti „Aš beržyną sodinau“

Spalio 9 dieną  Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos mokytojos  Daiva  Kurcevičienė (projekto organizatorė),  Jurga Sidabrienė,  Marytė Papinigienė ir 1–8 klasių mokinių grupė pratęsė 2005 metų rudenį  pradėtą projektą „Aš beržyną sodinau”.   Projekto dalyvius sutiko buvęs mokyklos auklėtinis ir mūsų sodintą beržyną prižiūrintis girininkas Ignas Kučinskas. Visi kartu apžiūrėjome išaugusį, prieš 13 metų mūsų sodintą beržyną, į medžius  įkėlėme pagamintus inkilus, stebėjome miško pakloto augmenijos pokyčius. Daivos Kurcevičienės folklorinio ansamblio „Pynė“ dalyviai dainavo lietuvių liaudies dainas medžių tematika. Visi dalyviai, vadovaujami  mokytojos J. Sidabrienės, sukūrė palinkėjimus mokyklos beržynui. Išvykstant girininkas nuoširdžiai palinkėjo, kad ateinančios šios mokyklos kartos būtų stiprios kaip šis beržynas.

2018 metai – Mokyklos beržyno lankymas, aplinkos tvarkymas, inkilų kėlimas:

2005 metai – Mokyklos beržyno sodinimas:

Ką padovanojo mums ruduo

Visus maloniai kviečiame aplankyti progimnazijos pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių kūrybinių darbų parodą „Ką padovanojo mums ruduo?“  Paroda vyksta pradinių klasių korpuso pirmame ir antrame aukštuose. Nuoširdžiai dėkojame šeimoms, aktyviai dalyvavusioms rengiant darbelius.

Išvyka į Molėtų Etnokosmologijos muziejų

Spalio 12 d. 4c, 4a ir 3a klasių mokiniai lankėsi Molėtų Etnokosmologijos muziejuje. Vaikai klausė gido pasakojimų apie kosmosą, apžiūrėjo ekspozicinę galeriją, pasikėlė į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, pasigrožėjo Aukštaitijos apylinkėmis. Muziejuje buvo galima paliesti 4 mlrd. metų senumo meteoritą, pajusti ryšį su kosmosu ir net nusifotografuoti su marsiečiu…. Nuostabu!

5a klasės išvyka

Spalio 3 d. 5a klasės mokiniai su auklėtoja lankėsi Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Apžiūrėjome paveikslus, gidė įdomiai papasakojo apie dailininko gyvenimą ir kūrybą.

Po to vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu mokiniai susipažino su litografija, išmoko spaudavimo technikos ir patys sukūrė po kelis grafikos darbelius.

Menas įkvepia!

Išvyka į Kernavę

Ankstų spalio 11 dienos rytą 1a ir 1d klasės mokiniai išvyko į istorinę Lietuvos sostinę –  Kernavę. Pakeliui aplankė Dūkštų ąžuolyną, vaikščiodami takeliais grožėjosi mitinėmis būtybėmis.
Kernavėje klausėsi gidės pasakojimo, vaikščiojo po senąjį medinį miestą.
Užlipę ant Mindaugo sosto piliakalnio grožėjosi įspūdinga Pajautos slėnio ir Neries kilpos panorama.
Vėliau vaikų laukė edukacinė pamoka ,,Blynų kepimas”. Pirmokams teko ne tik susipažinti su javų rūšimis, bet ir juos  malti, sijoti, patiems kepti blynus, kuriuos labai skaniai valgė.

Spalio 12 d. rytą tuo pačiu maršrutu į Kernavę vyko 1c ir 1e klasės mokiniai. Jie lankėsi Dūkštų ąžuolyne, kur apžiūrėjo iš medžio išdrožinėtas medines, mitines būtybes. Klausė gidės pasakojimo apie jas. Vėliau dalyvavo edukacinėje pamokoje „Blynų kepimas”, kurioje patys malė grūdus ir sijojo miltus. Susipažino su įvairių javų rūšimis. Pakeliui į Kernavės piliakalnius sustojome prie Geležinio vilko skulptūros. Vėliau grožėjomės rudenine gamta užlipę ant piliakalnio.

Kelionė į Naisius

Spalio 11 dieną 2b ir 2d klasės mokiniai vyko į Naisius ( Šiaulių raj.) Lankėsi Naisių žemės istorijos muziejuje, susidomėję apžiūrėjo eksponatus. Vėliau keliavo Baltų dievų muziejaus pažintiniu taku, išklausė pasakojimo apie dievus ir deives, tyrinėjo saulės laikrodį, kalendorinių švenčių ratą, kuriame nurodyti senieji pavadinimai. Inkilų muziejuje pamatė daugiau kaip šimtą įvairaus dydžio inkilų. Baltų žolyne ieškojo linų ir pelyno. Nuo Alkos kalno grožėjosi Naisių miesteliu. Lankėsi žirgyne.Užsuko į Kryžių kalną. Pilni įspūdžių grįžo namo.